Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


..::The Blody Kings::..
 
ForumForum  ..::TBK::....::TBK::..  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Toshiba netbook me disk SSD

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LekBajraktari
Web Master
Web Master
LekBajraktari


Numri i postimeve : 312
Age : 29
Registration date : 12/12/2008

Toshiba netbook me disk SSD Empty
MesazhTitulli: Toshiba netbook me disk SSD   Toshiba netbook me disk SSD EmptyFri Jan 23, 2009 12:39 am

Toshiba netbook me disk SSD ToshibaaaToshiba ka rifreskuar netbook-un e vet me emrin NB100. Risi në ofertë është SSD-ja prej 64-gigabajt në vend të disqeve klasike me pllaka rrotulluese të cilët janë paraqitje më e shpeshtë në botën e netbook-ëve.
Modeli i ri bart shenjën dalluese NB100HF. Shfrytëzimi i SSD-së me shpejtësi të rritur të qasjes së dhënave sjell dhe periudhë më të madhe të autonomisë – kohëzgjatje të baterisë së deklaruar në pesë orë. Në vend të sistemit operativ Windows XP i cili është ofruar deri më tani në këtë netbook, tani e tutje ata do të pajisen me Vista Home Basic.

Modeli i dytë në ofertë bart shenjën dalluese NB100H, e në vend të SSD-së vjen me disk të fortë prej 160 gigabajt. Ky version i laptopit shitet me Windows XP Home, përderisa kohëzgjatja e baterisë thuhet të jetë 3.7 orë.

Specifikat tjera janë identike. Është integruar procesori 1.6 GHz Atom N270 nga Intel, një gigabajt të memories punuese dhe ekran me rezolucion 1.024 x 600 piksela me ndriçim LED të prapavijës. Dimensionet i ka me përmasa prej 225 x 190. 5 x 29.5-33 milimetra, derisa peshon një kilogram.

Çmimet ende nuk janë bërë të njohura për publikun.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://2D1A.li
 
Toshiba netbook me disk SSD
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Paletë e laptopëve tërheqës nga Toshiba

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tema të lira :: Teknologji-
Kërce tek: