Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


..::The Blody Kings::..
 
ForumForum  ..::TBK::....::TBK::..  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LekBajraktari
Web Master
Web Master
LekBajraktari


Numri i postimeve : 312
Age : 29
Registration date : 12/12/2008

Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic Empty
MesazhTitulli: Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic   Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic EmptyTue Jan 20, 2009 12:40 am

Kompania Panasonic kohëve të fundit ka qenë bukur aktive në fushën e fotoaparateve digjitale dhe si rrjedhojë ka prodhuar katër modele kompakte të tyre.
Në segmentin më të ulët Panasonic ka paraqitur fotoaparatet kompakte DMC-FS6 dhe DMC-FS7. Që të dy posedojnë objektiv të katërfishtë (4 x Zoom) i cili niset në 33 milimetra largësi, stabilizim elektronik të fotografisë dhe procesorin më të ri të fotografisë Venus Engine. Modeli FS6 ka çip CCD me rezolucion prej 8.1 megapiksela, derisa FS7 është me rezolucion 10.1 megapiksela.

Panasonic DMC-LS85 është fotoaparat me karakteristika si edhe DMC-FS6, me të vetmin dallim që si burim energjie përdorë bateritë AA.

Sigurisht që modeli më interesant është DMC-FS15 ultrakompakt. Në shtëpizën e dimensioneve jashtëzakonisht të vogla Panasonic ka arritur të integrojë objektivin Leica me vrimë prej 29-145 milimetras, 5 x Zoom dhe çip CCD me rezolucion prej 12.1 megapikselash.

FS15 është i mbushur me teknologji moderne për përmirësimin e kualitetit të fotografisë siç janë detektimi i fytyrës, stabilizimi i fotografisë Mega OIS dhe vendosjes automatike të komandave varësisht nga motivi i fotografimit (Intelligent Scene Selector).

Mbi të gjitha FS15 incizon video materiale në rezolucion high definition - HD.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://2D1A.li
 
Katër fotoaparate të reja digjitale nga Panasonic
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» NOKIA PARALAJMËRON MODELET E REJA KLASIKE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tema të lira :: Teknologji-
Kërce tek: