Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


..::The Blody Kings::..
 
ForumForum  ..::TBK::....::TBK::..  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Audi më në fund shfaq konceptin A7

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dukK!!
Moderators
Moderators
dukK!!


Numri i postimeve : 83
Age : 29
Registration date : 12/12/2008

Audi më në fund shfaq konceptin A7 Empty
MesazhTitulli: Audi më në fund shfaq konceptin A7   Audi më në fund shfaq konceptin A7 EmptyTue Jan 13, 2009 3:42 pm

Audi më në fund shfaq konceptin A7 F.0112115943555_m
Pas një varg skicash dhe paralajmërimeve, më fund e kemi pritur edhe heqjen e perdes nga koncepti i Audi A7 të cilin në Ingolstadt e thërrasin Sportback.
Emri Sportback, siç ka sqaruar drejtori i Audit, Rupert Stadler, vjen shkaku i linjës “fastback” të cilës i është nënshtruar pjesa e prapme e cila bën që kjo limuzinë të duket më shumë si kupe sportive.

Theksin e përmendur të dizajnit Audi planifikon ta bartë në tërë serinë e saj, duke filluar nga modeli A5 Sportback, më vonë gjatë këtij viti.
Audi më në fund shfaq konceptin A7 Audia7a
Nën kapakun e konceptit Sportback gjendet motori trelitërsh V6 me 225 KF i cili automjetit falë marshit S-Tronic automatik prej shtatë shpejtësish i mundëson kalimin e njëqind kilometrave me shpenzim mesatar prej gjashtë litrash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Audi më në fund shfaq konceptin A7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Palm Pre – më në fund “vrasësi” i iPhone?
» Audi Locus Concept

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tema të lira :: Teknologji-
Kërce tek: