Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


..::The Blody Kings::..
 
ForumForum  ..::TBK::....::TBK::..  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LekBajraktari
Web Master
Web Master
LekBajraktari


Numri i postimeve : 312
Age : 29
Registration date : 12/12/2008

Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile Empty
MesazhTitulli: Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile   Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile EmptyFri Jan 23, 2009 12:41 am

Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile Transcend1
Çfarë do të kishit pasur më me qejf: disk 1.8-inçësh SSD me kapacitet 128 gigabajt apo disk të fortë 2.5 inçësh me kapacitet prej 500 gigabajt? Duke marrë parasysh se opsioni i parë sigurisht kushton më shumë, ne megjithatë do të vendosnim për opsionin e dytë më joshës.
Disqet SSD ngadalë po i zëvendësojnë ata të fortë, por kjo në fakt nënkupton se tani shpaguhet të blihen pikërisht të fundit.

Shembull i mirë është edhe seria e re e pajisjeve për ruajtje të dhënave nga kompania Transcend: në të gjenden SSD-të mobil me diagonale prej 1.8 inçësh me kapacitet prej 32, 64 e 128 GB si dhe disku i fortë me diagonale 2.5 inç dhe kapacitet prej 500 GB.

Çmimi tani për tani nuk është bërë i njohur, mirëpo jemi të sigurt se disku i fortë i madh do të jetë më i lirë se cilido SSD më i thjeshtë, derisa dallimi në madhësinë fizike megjithatë për shumicën nuk është edhe aq e parëndësishme. Megjithatë, vendimi është i juaji, e ju vendosni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://2D1A.li
 
Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» T-Mobile G1 po na afrohet çdo ditë e më shumë
» T-Mobile G1 po na afrohet cdo dite e me shume

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tema të lira :: Teknologji-
Kërce tek: